Реферат - «Товарознавство електропобутових товарів» На тему: «Оцінка рівня якості кавоварок»

 
 

Реферат - «Товарознавство електропобутових товарів» На тему: «Оцінка рівня якості кавоварок»

Реферат - «Товарознавство електропобутових товарів» На тему: «Оцінка рівня якості кавоварок»Міністерство освіти та науки України

Київський національний торговельно-економічний університет 

 

 

 

 

 

 

 

 

Реферат

С дисципліни:

 «Товарознавство електропобутових товарів»

На тему:

«Оцінка рівня якості кавоварок»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                     Виконала студентка 4 курсу

                                                                                                     групи 10-с, ТЗФ

                                                                                                     Барановська Олена

                                                                                                     Науковий керівник: доцент

                                                                                                     кафедри товарознавства

                                                                                                     та експертизи непродовольчих  товарів

                                                                                                     Глушкова Т.Г.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Киев 2010

 
 
Зміст.
Вступ.
1.             Історія створення кавоварок різних типів,
                 принципи їх роботи та основні вузли.
2.             Побутові та професійні кавоварки.
3.             Оцінка рівня якості кавоварок.
Висновки.
Додатки.
Використані джерела.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Вступ
 
 

Кавоварки відносяться до електропобутових товарів підгрупи приладдя для приготування напоїв. Ця підгрупа складається з одного електроприладу - кавоварки, та як різновиду - чаєварки.

Кавоварки поділяють на перколяційні (або гейзерні), вакуумні та компресійні.

Перколяційна кавоварка - прилад, в якому приготування кави відбувається за рахунок багаторазового проходження гарячої води або пари крізь шар молотої кави.  

Вакуумна кавоварка – приладдля приготування кави шляхом однократного проходження гарячої води через шар меленої кави і повернення готового напою в посудину для води за рахунок вакууму, який утворився.

Компресійна кавоварка - прилад, в якому кава готується за рахунок одноразового проходження гарячої води або пари під установленим тиском крізь шар молотої кави.

Сучасні кавоварки мають різну споживану потужність (до 2 кВт), можуть мати дозатори кави, відцентровий пристрій для приготування крем-кави, програмний пристрій для приготування різних видів кави, систему блокування тощо.

Кавоварки також поділяються на побутові та професійні. У наші дні широке розповсюдження в багатьох країнах отримали побутові кавоварки для приготування кави в домашніх умовах, які поділяються на "крапельні" і "еспрессо". 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1.Історія створення кавоварок різних типів та принципи їх роботи.

 

Придуманий ще середньовічними арабами спосіб приготування кави, який вимагав тільки води, мелених кавових зерен і посуду, влаштовував людство доти, поки в Європі не настала промислова ера. Механізацією процесу приготування кави європейці зацікавились ще в 1820-х рр.

Англійський вчений Бенжамін Румфорд (1753-1814) у праці про каву і її заварювання сформулював принципи варіння напою - кип'ячена вода повинна повільно просочуватися через свіжозмелені кавові зерна. Сьогодні всі типи кавоварок так чи інакше діють по цьому принципу.

Кожне покоління й більшість країн світу внесли свій індивідуальний внесок у розвиток варіння кави: від глиняних горщиків до сучасних напханих електронікою кава-машин. Серед величезного ряду пристроїв і пристосувань, придуманих у різний час для приготування кави, балансирні сифони займають особливе місце.

Безпосередньою попередницею балансирних сифонів була подвійна скляна машина, що з’явилася у Франції в 30-х роках XIX-го століття, скляні судини якої були розташовані одна над іншою. Було чимало різновидів й удосконалень цієї феноменальної машини, поки, нарешті, в 1842 році не з’явилася машина Басть’єна, що була сполучною ланкою між подвійною скляною машиною й наступним пристроєм, яким став балансирний сифон.

Машина Бастьена − це подвійна скляна машина з двома флягами, розташованими поруч пліч-о-пліч, а не одна над іншою. Кипляча вода пропускалася через фільтруючу ємність, що містить каву, в другу флягу, оснащену краном. Шийки обох фляг утримувалися одним власником, і це не лише забезпечувало більшу стійкість, але й розташовувало нагрівач і кран на єдиному найбільш зручному рівні. Недоліком цієї машини була відсутність автоматичного гасіння пальника. До наших днів дійшов один екземпляр цієї машини, що перебуває в приватній колекції в Парижі.

Зараз випускають 4 типи електрокавоварок - Фільтраційні, Компресійні, Вакуумні і Перколяційні або Гейзерні.

.

Фільтраційна кавоварка У фільтраційній електрокавоварці кава готується шляхом однократного проходження гарячої води через шар меленої кави, яку поміщають у фільтр дозатора. Сьогодні такий спосіб приготування кави найбільш популярний.

Перше застосування в цих цілях матер'яних фільтрів ставиться ще до 1800 р. Знімні паперові фільтри з'явилися багато пізніше, але одержали широке поширення тільки після другої світової війни.

В 1800 р. паризький архієпископ Жан-Батист де Беллуа винайшов так звану краплинну кавоварку, яка є широко розповсюдженою кавоваркою фільтраційного типу. В основу конструкції кавоварки був покладений метод перколяції, або проціджування - гаряча вода однократно, крапля за краплею, проходить через розмелену каву, стікаючи в іншу посудину.

Кавоварка Беллуа складається з 3-х частин - циліндричної посудини для гарячої води, фільтра і посудини для готового напою (безпосередньо кавника). Циліндричну посудину поміщають на кавник, між ними встановлюють фільтр. Кавник попередньо нагрівають, на фільтр насипають дрібно розмелену каву. У циліндричну посудину заливають свіжий напій. Коли вся вода по краплі пройде крізь фільтр у кавник, верхню циліндричну посудину знімають, кавник закривають кришечкою і подають до столу.

В 1819 році французький бляхар Мориз винайшов новий варіант краплинної кавоварки Беллуа, яка являла собою подвійну кавоварку, яка переверталася. Італійці швидко оцінили оригінальність нового винаходу і з тих пір вважають його своїм, називаючи кавоварку «Наполетано Мачинетта».

Починаючи з 50-х років стали випускати електричні кавоварки фільтраційного типу. Пізніше, в 70-і роки, вони стали цілком звичними в побуті. Принцип роботи величезної кількості моделей подібних побутових приборів залишається незмінним.

Нагрівальний елемент такої машини призначений для регулювання температури води й заварювального циклу (в ідеалі 4-6 хвилин), при якому з кавового помелу виділяються бажані ароматичні речовини.

Управляти електрокавоварками просто - треба заповнити резервуар потрібною кількістю холодної води, засипати у фільтр мелену каву, включити прилад, і він приготує ароматний напій. У цих автоматах каву не можна залишати гарячою довше ніж на 30 хвилин, інакше напій набуде неприємного присмаку.

 

 

Кавоварка гейзерного, або перколяційного, типу. Її особливість - кава заварюється шляхом багаторазового проходження гарячої води або пари через шар меленої кави.

Кавоварка цього типу була винайдена в 1827 р. паризьким ювеліром Жаком-Августином Ганде. У його кавоварці вода піднімалася по трубці, вставленій в рукоятку, і розпорошувалася над меленою кавою. Незабаром інший французький винахідник, Ніколя Фелікс Дюран, удосконалив кавоварку Ганде таким чином, що окріп став підніматися по центральній трубці, а потім неодноразово розпорошуватися над порошком кави.

Гейзерна кавоварка складається з терморегулятора, який охороняє нагрівальний елемент при включенні кавоварки без води, підставки зі з'єднувальним шнуром, знімного електронагрівника, рухливої шайби, клапана, гейзера, сітчастого циліндра із кришкою для кавового порошку, двох розташованих один над іншим резервуарів для води, оглядового вікна.

Принцип роботи різних моделей кавоварки з перколятором (гейзером) однаковий. Необхідно зняти циліндр і заповнити його потрібною кількістю грубо розмеленої кави. Звичайно на циліндрах є відмітки, які відзначають кількість порошку кави, необхідну на ту або іншу кількість чашок напою. Потім заливають холодну воду у верхній резервуар. При цьому вона заповнює й нижній резервуар. Рівень води не повинен досягати сітчастого циліндра з порошком кави.

Електронагрівник кип'ятить воду в нижньому резервуарі, при цьому в ньому підвищується тиск, і рухлива шайба закриває отвір клапана. Окріп з нижнього клапана піднімається нагору через гейзер, проходить через сітчастий циліндр із меленою кавою і попадає у верхній резервуар. Після чого тиск у нижньому резервуарі падає, шайба відходить і відкриває отвір клапана.

Воду нагрівають доти, поки вона не забурлить, після чого нагрівання зменшують. Коли вода набуває бурштинового кольору, дають напою заваритися ще хвилин п'ять, після чого розливають його по чашках.

Можуть бути як електричні, так і прості, що ставляться на плиту. Кавоварки з перколяторами користуються великою популярністю завдяки вишуканому аромату. Але з кожним циклом перколятора значна частина аромату губиться.

Якщо кавоварка електрична, звертаємо увагу на потужність - чим більший об’єм, тим вища вона має бути.

 

 

Вакуумна кавоварка У ній напій готують шляхом однократного проходження гарячої води через шар меленої кави і повернення готового напою в посудину для води за рахунок вакууму, який утворився.

Вакуумна кавоварка, яка нагадує реторту алхіміків, була винайдена в 1840 р. шотландським морським інженером Робертом Нап'єром. Сьогодні вакуумний метод заварювання вже не в моді і вважається досить екзотичним.

Вакуумна кавоварка складається із двох посудин, з'єднаних одна над другою, і фільтра, вмонтованого в трубку. У фільтр верхньої посудини поміщають тонко змелену каву. У нижню посудину заливають холодну воду.

 

 

Компресійна кавоварка У цій кавоварці напій готують під певним тиском при однократному проходженні води або пари через шар меленої кави.

Цей тип кавоварок досить розповсюджений. Компресійна кавоварка працює у такий спосіб - вода, яка перебуває в резервуарі, при нагріванні закипає і під тиском пари вижимається через трубки в дозатор з меленою кавою. Вода проходить через каву, і готовий напій поступає в кавник.

Першу велику кавоварну машину з використанням пари сконструював Едвард Лоусел де Сантаїс. В 1855 р. на виставці в Парижі він продемонстрував свою машину. Продуктивність машини була для тих часів дуже високою - 2000 чашок кави за годину. Але машина виявилася занадто важкою, громіздкою і складною.

В 1901 р. міланець Луїджі Беццера запатентував кавоварку для барів, яка використовує тиск пари. Ця машина й лягла в основу базової конфігурації кавоварок, які дійшли і до наших днів. Вона дозволяла отримати свіжозварений напій на очах у замовника. Вважають, що саме з цієї машини веде свою історію сучасна кавоварка еспрессо.

В 1903 р. італійський промисловець Дезидеріо Павоні придбав ліцензію на виробництво кавоварок Беццера. Його прикладу дотримались інші винахідники. До початку 20-х років характерною рисою італійських кафе стали вежоподібні, оздоблені орнаментом кавоварки фірми «Павоні» і «Вікторіа Ардіна». Вони сприяли розповсюдженню культури споживання кави еспрессо в Європі та Америці.

В 1960 р., компанія «Фаєма» розробила електричну кавоварку еспрессо з насосом. Основні вузли й принцип її роботи використовуються і в сучасних кавоварках - електронасос проганяє холодну воду через теплообмінник, поміщений у бойлер з гарячою водою. Нагріта таким чином вода проходить через каву.

У наші дні для аматорів кави еспрессо і кави зі збитими вершками ринок пропонує великий вибір кавоварок, які виробляються, в основному, 2-х типів - з використанням тиску пари, тобто парові (steam), і постачені насосом і центрифугою, тобто помпові (pump). Аматорові кави не важко буде навчитися обходитися з подібними агрегатами і точно визначити, скільки меленої кави та води потрібно для приготування однієї порції.

До цього типу відносять кавоварки-еспрессо. 
 

Будь-який тип кавоварки вимагає регулярного догляду, що зводиться до чищення пристрою. У більшості моделей всі частини, що вимагають очищення, легко знімаються. Для їхнього миття можна застосовувати будь-які рідкі мийні засоби. Іноді для миття кавоварки крапельного типу досить просто прогнати її вхолосту, тобто  без кави й без фільтрів. Якщо кавоварка використовує багаторазові фільтри, їх варто періодично міняти.

Кавоварки всіх типів іноді оснащуються функцією "таймер". Приміром , ти можеш "замовити" напій до певного часу.

Майже всі кавоварки вимагають для приготування напою саме меленої кави (причому, у деяких випадках саме грубого помелу), а отже, потрібна також і кавомолка. Пристрої, що сполучають у собі функції кавоварки й кавомолки, називаються кава-машинами, коштують значно дорожче, і рідко використовуються в домашніх умовах.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2.Побутові та професійні кавоварки.
Кавоварки також поділяються на побутові та професійні. У наші дні широке розповсюдження в багатьох країнах отримали побутові кавоварки для приготування кави в домашніх умовах, які поділяються на "крапельні" і "еспрессо".
З усіх способів приготування кави еспресо технологія є найбільш придатною для комерційного сектору. Еспресо-кавомашини здатні працювати в умовах інтенсивних продажів і витримувати високі робочі навантаження.
 

Побутові кавоварки.

"Крапельні" кавоварки 
Побутові кавоварки крапельного типу складаються з ємності для води, миттєвого водопідігрівачів з пристроєм подачі води, утримувачем для паперового фільтра конічної форми і кавника з пластиною підігріву чи термоса для напою. У кавоварку насипають бажану кількість меленої кави і наливають холодну воду. Миттєвий водопідігрівачів включається натисненням кнопки пуску, процес заварювання починається. Після закінчення заварювання кавоварка автоматично вимикається. 
Залежно від типу кавоварки можна заварити від 4 до 12 чашок кави методом фільтрації.
У районах з дуже жорсткою водою кавоварку необхідно очищати від відкладень вапна відповідно до рекомендацій виробника.
 
 
                                                    
 
 

Кофеварки "Еспрессо"

Кава Еспрессо – це кавовий напій, виготовлений за допомогою еспрессомашини. Цим італійським словом можна описати напій, зроблений з 7 грамів меленої кави, у кількості 25-30 мл. води під тиском в 9 Бар, при температурі 88 - 96 градусів Цельсія, з часом екстракції 25-30 секунд.
Велике поширення отримали повністю автоматичні кавоварки, здатні за мінімальний час приготувати порцію кави "еспрессо". Такі кавоварки за один цикл змелюєте необхідну кількість зерен, відміряють задані порції кави і води і в лічені секунди готують свіжий кави, отпрессовивая і видаляючи що утворилася в процесі приготування кавову гущу. Перевагами таких кавоварок є економічність і високу якість отримуваного напою. Усі професійні кавоварки, також як і побутові, потребують ретельного і регулярне технічне обслуговування. В асортименті компанії Tchibo існують всі види кавоварок, як побутові, так і професійні для промислового приготування кави.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Для приготування кави в барах, ресторанах, кафетеріях використовується професійне промислове обладнання. 
Провідними виробниками побутових кавоварок, які постачаються на Україну є Saeco,  Gaggia,  Krups, Daewoo INTERNATIONAL, Moulinex, Delonghi та деякі інші. 

 

Професійні кавоварки.

Промислові кавоварки поділяють на кілька типів в залежності від призначення. У закладах, де необхідно постійно мати в наявності готову каву (наприклад, у фаст-фудах), використовуються кавоварки "накопичувального" типу. 
Такі кавоварки готують відразу велику порцію напою (до 70л), і по мірі його витрати кавоварка автоматично підтримує певну кількість готової кави.
Сьогодні спеціальні електричні кавоварки "Еспрессо" розповсюджені не тільки у  кафе і ресторанах, а й на домашній кухні. У них зерна поміщаються в спеціальний резервуар, з якого вони потрапляють у вбудовану кавомолку, а потім у фільтр, через який під тиском водяного насоса пропускається вода, підігріта до 92 - 95 градусів Цельсія. Для досягнення оптимального смаку і концентрації напою весь процес має тривати 25-30 секунд. У підсумку виходить сильно концентрований ароматний напій з густою "шапкою" піни кольору лісового горіха, яку ще називають "crema" (вершки). 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Вибір кавомашини обумовлений специфікою завдань, що стоять перед конкретним закладом, його статусом, прохідністю, необхідною кількістю і якістю напою. У числі основних моментів, на які слід звернути увагу, можна назвати кількість груп в тій чи іншій моделі, співвідношення обсягу бойлера і потужності ТЕНів, наявність датчиків тиску в бойлері і помпи, економайзера, функції активного підігріву чашок. Також важливі можливість індивідуального регулювання температури кожної групи. Фактор, який не можна не враховувати при виборі кавомашини, - рівень підготовки обслуговуючого персоналу. Для професійного бариста (Баріста (іт. barista) - спеціаліст з приготування кави (в основному саме еспресо), що вміє зробити "правильний" кави та викласти його відвідувачеві. Це людина типу бармена, який стоїть за барною стійкою, але працює не з алкоголем, а займається тільки каву або напоями, пов'язаними з кавою) краще купити традиційну кавоварку-полуавтомат. Для некваліфікованих працівників - повністю автоматичну професійну кавомашину. 
На відміну від традиційних кавоварок, які передбачають участь людини в процесі варіння кави, суперавтоматичні професійні кавомашини все роблять самі: перемелюють кавові зерна, відміряють потрібну порцію помелу, формують кавову таблетку, готують еспрессо і переміщують спожитий помел у відсік для відходів. Уміння бариста тут нічого не залежить. Смак кави, приготованого суперавтоматом, завжди буде однаковим. Однак за суперавтоматіческой кавоварка необхідно правильно доглядати. Вона потребує щоденного чищення, яке повинно здійснюватись барменом або баристом.
При виборі кавомашини необхідно розрахувати планований обсяг продажів кави на місяць, а також найбільше навантаження в момент максимального напливу відвідувачів. Все інше залежить від статусу закладу та бюджету на навчання персоналу. Заклади, де не потрібно створення особливої, «пафосною» або, навпаки, приземленою, «домашньої» атмосфери, вибирають повністю автоматичні кавомашини, стабільно готують каву відмінної якості незалежно від настрою бариста. 
За своєю продуктивністю традиційні кавомашини діляться на одногруппні, двугрупні, трьохгрупні і чотирьохгрупні (останні зустрічаються вкрай рідко). Кожна група розрахована на одночасне приготування однієї або двох чашок кави.
Найбільшого поширення в сегменті HoReCa (Це бізнес-сектор, особливий ринок послуг, утворений підприємствами готельного та іншого гостинного бізнесу) отримали двугрупні кавомашини. Вони дешевші, ніж трьохгрупні і чотирьохгрупні моделі, однак їх продуктивності цілком вистачає для закладів з низької, середньої, а часто і високою прохідністю. До того ж для роботи з трьохгрупною або чотирьохгрупною кавоварками потрібен другий барист. Якщо в кав'ярні з високою прохідністю дійсно працюють два бариста, ресторатори зазвичай воліють встановити не одну трьохгрупну або чотирьохгрупну кавомашину, а два двохгрупні (в різних місцях). 
Традиційні кавомашини можуть бути стаціонарними (підключаються до водопроводу) і заливними. Кавомашини заливного типу ідеально підходять для установки в тих місцях, де немає можливості підключення до водопроводу. Однією з основних характеристик кавомашини заливного типу є об'єм резервуару для води. Чим цей резервуар більше, тим рідше баристу доведеться підливати воду в кавомашину.
При виборі кавомашини потрібно виходити з того, де планується її експлуатувати. Наприклад, на фуд-корті, де потрібно швидко й у великому обсязі готувати напій однакової якості, доречний суперавтомат. Кавомашини ріжкового типу - кращий варіант для закладів, що приділяють велику увагу кавовому асортименту. У таких машинах відсутній кофемолка, і наповнення холдера, що проводить бариста. Ресторанам високого рівня краще купувати багатофункціональні ріжкові кавомашини. З їх допомогою можна розширити кавову карту, а також зробити процес приготування найбільш ефективним.

Безумовними лідерами на ринку професійного обладнання вважаються італійські компанії. До вищої цінової категорії належить продукція марок Dalla Corte, Elektra (додаток А), Mahlkonig (додаток Г), Ditting, Carimali, Mazzer; к средней — Saeco, Gaggia (додаток А), Macap.

Добре зарекомендували себе на ринку і кавомашини швейцарських виробників — Schaerer (додаток В). Ще один важливий момент - точне калібрування порції меленої кави на чашку, що допомагає уникнути його перевитрати. Наявність загального та індивідуального для кожного виду напою лічильника чашок спростить систему обліку. Кавоварка, що має систему самодіагностики, можна підключити до комп'ютера, що дозволить контролювати витрату кави в режимі on-line. З новинок не можна не звернути увагу на лінійку Schaerer Faktory, комерційних суперавтоматів еспрессо. Вони надзвичайно компактні, мають ефектний зовнішній вигляд і здатні готувати цілий ряд напоїв одним натисненням кнопки. Шість бункерів для кави в зернах дозволяють пропонувати клієнтам найширший асортимент. 
На ринку професійних фільтраційних кавоварок, промислових чайників і молочників неподільно царює голландська марка Bravilor Bonamat (додаток Б). Група компаній Bravilor Bonamat спеціалізується на виробництві професійного обладнання з виробництва напоїв, особливе місце в асортименті займають фільтраційні кавоварки найвищої продуктивності та якості. Кавове обладнання призначене для професійного використання в готелях, ресторанах, кав'ярнях, фаст-фудах, їдалень, громадських центрах і офісах.
Так само кавомашини бувають напівавтоматичні й автоматичні. Якщо в першу машину потрібно включати для помелу і вимикати при досягненні потрібного обсягу кави, то в других машина вмикається і вимикається сама коли потрібно, гарантуючи отримання заданої кількості кави.
3. Оцінка рівня якості кавоварок.
Досліджувана модель кавоварки: 
1.Elektra Barlume V1/V1C/VC/V (Додаток А)
 
Досліджувані показники:
1.    Одночасне приготування 2-х чашок кави.
2.    Підігрів чашок.
3.    Видача гарячої води/пари.
4.    Індикація тиску/об'єму води в системі.
5.    Підключення до водопроводу та дренажу.
6.    Ємність бойлера.
7.    Габарити.
8.    Маса.
9.    Потужність.
10. Програмування кількості чашок.
11. Наявність кавомолки.
12. Можливість настінного кріплення.
13. Ємність  резервуару для кави.
 
Таблиця 1
Результат ранжування експертами показників якості.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Сума сумарних рангів (Si):
Si = 31+25+55+56+63+67+30+42+66+29+11+60+39 = 574
Si = 574
Відхилення від середньої величини (d): 

 

574/10 = 57,4
dx1 = -26.4
dx2 = -32.4
dx3 = -2.4
dx4 = -1.4
dx5 = 5.6
dx6 = 9.6
dx7 = -27.4
dx8 = -15.4
dx9 = 8.6
dx10 = -28.4
dx11 = -46.4
dx12 = 2.6
dx13 = -18.4

 

Коефіціент вагомості склав:
ai = 1
Коефіціент узгодженості думок експертів (Wg):
    Сума квадратів відхилення середньої величини сумарних рангів становлять (d2):
d2 = 696,96+1049,76+5,76+1,96+31,36+92,16+750,76+237,16+73,96+806,56+2152,96+6,76+  +338,56 = 6244,68
випливаючи з цього та виконавши подальші розрахунки ми можемо вивести результат коефіціенту  узгодженості думок експертів:
Wg = 0,86.
Оскільки Коефіціент узгодженості рівняється 0,86 і прямує до одиниці, то думки експертів узгоджені й показники, що характеризують якість товару, у порядку зростання їх значущості можна поставити в ряд: х6 - х9 - х5 - х12 - х4 - х3 - х8 - х13 - х1 - х7 - х10 - х2 - х11. Найбільш вагомими показниками є: х5, х6, х9, х13.
Отже, за експертною оцінкою, показники досліджуваного зразка оцінені максимально точно, узгодженість експертів вказує на достовірність їх оцінки, що забезпечує достовірність даних даного дослідження.  
  Визначення рівня якості кавоварки Elektra Barlume V1/V1C/VC/V : 
 
Показник
Абсолютне значення показника досліджуваного зразка
Абсолютне значення показника базового зразка
Коефіціент
вагомості
5
1шт
1шт
1
6
80л
70л
1,15
9
3700Вт
3700Вт
1
13
2кг
2кг
1
 
Для порівняння споживчих властивостей беремо декілька моделей кавоварок:
 
 Таблиця 2
Порівняння споживчих властивостей деяких моделей кавоварок з досліджуваним зразком:
 
         
         Моделі 
 
кавоварок
 
 
Показники

Elektra Barlume V1/V1C/VC/V

 
Bravilor Bonamat Mondo 2                                                               
SCHAERER COFFEE FACTORY BRONCE 1K
Mahlkonig
1. Одночасне приготування 2-х чашок кави.
+
+
+
-
2. Підігрів чашок.
+
+
-
-
3. Видача гарячої води/пари.
+
-
-
-
4. Індикація тиску/об'єму води в системі.
+
-
-
-
5. Підключення до водопроводу та дренажу.
+
+
+
-
6. Ємність бойлера.
13л
4,5л
7. Габарити.
850*550*530
215*353*618
330*668*555
215*553*265
8. Маса.
63
16
35
12,5
9. Потужність.
3700Вт
2145Вт
2200ВТ
500Вт
10.           Програмування кількості чашок.
-
-
+
-
11.           Наявність кавомолки.
-
-
+
+
12.           Можливість настінного кріплення.
-
+
+
+
13.           Ємність  резервуару для кави.
3кг
0,3кг
1кг
1,5кг

Elektra Barlume V1/V1C/VC/V є професійною кавоваркою, яку найдоцільніше використовувати у ресторанному та кофейному бізнесі, який передбачає приготування великої кількості напоїв, що забезпечується великою пропускною спроможністю. По вищенаведеним показникам ми можемо бачити, що одноччасно можна відпускати 2 чашки кави. Є підтримка температури вже приготованих напоїв. Велика підставка дає можливість мати на робочому місці велику кількість чашок для кави.  Також є дуже потужним, що збільшую ефективність та економічність роботи машини.

 
 
 
 
 
Висновки.
Для використання у домашніх умовах найчастіше використовують кавоварки крапельного типу та еспрессо - кавоварки. Їх технічні характеристики, розміри, вихід кави та інше дозволяють легко розмістити та легкі у використанні у домашніх умовах. До них ми віднесемо кавоварки виробників Tchibo, Saeco,  Gaggia,  Krups, Daewoo INTERNATIONAL, Moulinex, Delonghi та деякі інші.    
 Багато виробників кавоварок спеціалізуються як на виробництві побутових кавоварок, так і на професійних. Наприклад, в асортименті компанії Tchibo існують всі види кавоварок, як побутові, так і професійні для промислового приготування кави. 
Використання професійних кавоварок забезпечує безперервність приготування кави, високу пропускну спроможність, а також збереження її смаку і властивостей. Саме це дозволяе задовольняти споживчі потреби і забезпечувати прибутковість від реалізації цього напою. 
Характеристики професійних кавоварок ідеальні для установки в закладах швидкого харчування, кафе і спеціалізованих магазинах. Компактність дозволяє розмістити весь цикл кавового виробництва на площі в кілька квадратних метрів, а якщо готувати каву "на винос" в одноразовому посуді, то з кавоваркою Schaerer Coffee Factory впорається один оператор, який при цьому до того ж не повинен володіти кваліфікацією бариста.

Безумовними лідерами на ринку професійного обладнання вважаються італійські компанії. До вищої цінової категорії належить продукція марок Dalla Corte, Elektra (додаток А), Mahlkonig (додаток Г), Ditting, Carimali, Mazzer; к средней — Saeco, Gaggia (додаток А), Macap.

 
 

Gaggia Concetto                                                                               Додаток  А

 
 
Ціна: 55116.00 ГРН
 

Кофемолка з регулюванням ступеню помолу - наявна; Дозування меленої кави на порцію-наявна; Регулювання по висоті вузла видачі кави-наявна; Система попереднього змочування-наявна; Попередній помел-наявний; Трубка гарячої води/пари- наявна; Окремі системи пари і води - наявна; Програмоване дозування води на порції- наявна; Можливість завантаження меленої кави- наявно; Стаціонарне підключення до водопроводу- наявне; Стаціонарний або автономний дренаж- наявний; Платформа з підігрівом чашок- наявна; Система обліку приготування кави, води, облік кількості порцій молока - є; Вбудований автоматичний каппучінатор-є; Ємність контейнера для кави в зернах, г-1300; Ємність контейнера використаної кави, кількість порцій-100; Ємність бойлера, л-ні; Матеріал бойлера-1латунь/2нерж.сталь; Габарити ( ШхВхГ) мм-470х680х550; Споживана потужність, Вт-3250; Маса, кг-40; Тиск помпи, бар-15; Колір: сірий, синій;

 

Elektra Barlume V1/V1C/VC/V

 
 
Наша цена: ГРН(UAH) 87672.00
 
Одночасне приготування 2-х чашок кави - є; Платформа для підігріву чашок-є; Трубка видачі гарячої води/пари- є; Індикація тиску / об'єму води в системі-є; Автономний дренаж - є; Програмування кількості напою на чашку - є ; Стаціонарне підключення до водопроводу і дренажу - є; Окремі системи пари і води - є; Кількість робочих групп - 2; Ємність бойлера-13л; Габарити (ШхВхГ) мм-850х550х530; Маса, кг-63; Споживана потужність, Вт - 3700; Матеріал корпусу (колір) - хром / бірюза; 

Bravilor Bonamat Mondo 2                                                               Додаток Б

                  Ціна: 4464,00 грн

• Система фільтрації крапельна кавоварка
• Використання тільки меленої кави
• Кнопочна система управління, світлова індикація
• Платформа підтримки температури готового напою
• Можливість кріплення на стіну за допомогою консолі
• Висока продуктивність (18 літрів або 144 чашки на годину)
• Два кавника в комплекті
• Плита автоматичного підігріву готової кави
• Світлове і звукове сповіщення про готовність кави
• Світлова сигналізація про необхідність очищення від накипу
• Одноразові високоякісні фільтри
• Сталевий нержавіючий фільтр для приготування чаю в комплекті
• Можливість настінного кріплення
• Не вимагає підключення до водопроводу

Технические характеристики кофеварки Bravilor Bonamat Mondo 2:

Габарити (ширина х висота х глибина)

215 х 353 х 618 мм

Маса

16 кг

Споживна потужність

2145 Вт

Ємкість зйомного кофейника

1,8 л

Ємкість контейнера для води

3 л

Фільтр

одноразовий

Продуктивність

18 л/год (144 чашки)

Матеріал корпусу

Метал

Матеріал кофейника

протиударное термоскло

Колір

темно-сірий металік

Виробник

Bravilor Bonamat (Нідерланди)

Гарантія

12 місяців

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                         Додаток  В

SCHAERER COFFEE FACTORY BRONCE 1K                                     

 
          Ціна: 55555, 00 грн                                        
 
        Характеристики Coffee Factory Bronce FM 1K:
Габарити ширина х висота х глибина), мм:        330 х 668 х 555
Маса, кг:                                       35
Споживча потужність, Вт:                        2200
Ємкість бункера для води, л:                    4,5
Ємкість контейнера для зерен, г:                1000
Ємкість контейнера кавового жмиху, порцій:      50
Матеріал бойлера води:                           нержавіюча сталь
Матеріал бойлера пари:                           нержавіюча сталь
Тиск помпи, бар:                                 15
Тиск экстракції, бар:                            9
Колір:                                           бпронзовий металік
Підсвітка робочої зони:                          янтарна

Опції Schaerer Coffee Factory Bronce FM 1K:

Підключення проточної води: опція
Підключення зливу в каналізацію: опція
Підключення збільшених бункерів для макухи: опція
Підключення холодильника для молока: опція
Підключення платіжної системи: опція

 

Управління кавоварки Schaerer Coffee Factory здійснюється палаючими кнопками на передній панелі, а програмування і налаштування - кольоровим сенсорним екраном. Найважливіші розділи меню захищені пін-кодом, що виключає несанкціоноване втручання некваліфікованого персоналу або сторонніх осіб у найважливіші налаштування кавомашини. Обробка бічних панелей корпусу кольору бронзовий металік, бурштинове декоративне підсвічування. 

Опис Schaerer Coffee Factory Bronce FM 1K:

 
 
 
                                                                                                 Додаток  Г
 
Mahlkonig MAHLKONIG                                         
 
 
Опис:
Жернова кофемолки:                              Метал
Дозування грамів молотої кави на 1 порцію, г.:  від 5 до 12
Індикатор вкл./викл.:                           +
Кофеварки :                                     +
Для кафе/ресторану:                             +
Эспрессо:                                       + 
 
Характеристики:
Габарити (Ш х В х Г), мм:                       214х553х265
Маса, кг:                                       12,50
Споживна потужність, Вт:                        500
Ємкість резервуара для кави в зернах, г:        1500
Колір:                                          Сріблястий
Країна виробник:                                Германия
Гарантія:                                       1 рік
Номинальна напруга/Частота, В/Гц:               220/50
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
Використані джерела.
1.             http://www.tchibo.ru/encyclopedia/secrets/kofevarki/
2.             http://sokol.ua/0577326-page40.html
3.             http://www.belisa.com.ua/i/lng.ua/page.article_technology_detail/news_id.233
4.             В.І. Михайлов «Товарознавство електропобутових товарів», Київ, ВЦ КНТЕУ, 1999р. – 232с.
5.             http://ivona.bigmir.net/ua/cooking/toowners/2531-pahoshchi-vranishnoyi-kavi


Создан 10 сен 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником